Aktualności JEŻYK

2017-06-07

Wycieczka do Lawendowego Pola

Wycieczka do Lawendowego Pola

Wycieczka do Lawendowego Pola

2017-06-01

RODZINA RAZEM SIĘ TRZYMA

RODZINA RAZEM SIĘ TRZYMA

RODZINA RAZEM SIĘ TRZYMA

2016-11-10

KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY

Nagrodzeni w konkursie plastycznym pod hasłem  „Mój jeżyku odwiedź nas, do przedszkola spiesz” 

2016-09-30

Dzieciaki Sadzeniaki

30 września do naszego przedszkola zawitali sympatyczni goście z marketu Leroy Merlin. Ich celem było przeprowadzenie akcji społecznej „Dzieciaki Sadzeniaki”. Dzieci razem z paniami sadziły różnokolorowe kwiatki. Doniczki zgodnie ze słownym i praktycznym instruktażem zostały najpierw napełnione keramzytem, następnie ziemią, a na koniec w białych osłonkach obsadzone zostały białe, różowe, pomarańczowe i czerwone kalanchoe. Akcja przebiegła sprawnie, a kwiaty dzieci zabrały do domów dla swoich kochanych mam, które na pewno chętnie pomogą dzieciom w ich pielęgnacji. W ramach programu dzieci otrzymały także słodycze i odblaski, bardzo przydatne podczas jesiennych spacerów.

2016-09-21

SPOTKANIE Z POLICJANTKAMI

SPOTKANIE Z POLICJANTKAMI

SPOTKANIE Z POLICJANTKAMI

W dniu 12 września na zaproszenie dzieci i nauczycieli  do naszego przedszkola przyjechały policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu mł. asp. Urszula Chmura i st. sierż. Magdalena Skulimowska. Podczas spotkanie przedszkolaki dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest codzienna praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów jak również  radiowóz, we wnętrzu którego  przedszkolaki czuły się wyjątkowo bezpiecznie. 

2016-09-16

WRZEŚNIOWA WYCIECZKA DO PARKU LEŚNEGO

WRZEŚNIOWA WYCIECZKA DO PARKU LEŚNEGO

WRZEŚNIOWA WYCIECZKA DO PARKU LEŚNEGO

2016-06-01

DZIEŃ RODZINY

DZIEŃ RODZINY

1 czerwca świętowaliśmy w Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym „Jeżyk” Dzień Rodziny. Przedszkolaki przygotowały na ten dzień piękny występ dla swoich kochanych rodziców.

2015-07-27

AWANS ZAWODOWY

AWANS ZAWODOWY

W ubiegły piątek ( 24 lipca ) nauczyciele stażyści z NPT " Jeżyk" mgr Anna Grzelczak i mgr Monika Kida uzyskały akceptację Komisji Kwalifikacyjnej na stopień nauczyciela kontraktowego. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych awansów.

2015-06-25

POWITANIE LATA

POWITANIE LATA

Chociaż kalendarzowe lato rozpoczęło się już w niedzielę, przedszkolaki z Niepublicznego  Przedszkola Terapeutycznego „Jeżyk” postanowiły oficjalnie przywitać go dopiero dziś. Z tej okazji  w przedszkolu zorganizowaliśmy piknik. Aktywnie spędziliśmy czas na świeżym powietrzu. Były tańce w kole, rozgrywki w piłkę nożną, rysowanie na folii, łapanie mydlanych baniek, a na koniec pyszna grillowana kiełbasa i ziemniaczki z masełkiem. Z pełnymi brzuchami i uśmiechem na buziach wróciliśmy do przedszkola. Mamy nadzieję, że porządnie powitane lato nie będzie kapryśne. Jak pewnie wszyscy, życzymy sobie aby ta wakacyjna pora była słoneczna,
a deszcz padał tylko od czasu do czasu.

2015-06-22

PODZIĘKOWANIE DLA PANA EUGENIUSZA ANDRUSIEWICZA

PODZIĘKOWANIE DLA PANA EUGENIUSZA ANDRUSIEWICZA

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „ Jeżyk” otrzymały od pana Eugeniusza Andrusiewicza, Mielczanina Roku 2014, dyrektora mieleckiego oddziału firmy Elektromontaż pomoce dydaktyczne, między innymi: książeczki, flamastry, farby, kredki, bloki, kleje. Serdecznie dziękujemy za ten gest.

2015-04-14

KOSZULKI DLA "JEŻYKÓW"

KOSZULKI DLA

 

 Na początku kwietnia przedszkolaki otrzymały śliczne białe koszulki z nadrukowanym jeżykiem i nazwą placówki. Koszulki będą się świetnie sprawdzać na wycieczkach i przedszkolnych uroczystościach. W charakterystycznych, jednakowych koszulkach „JEŻYKI”  będzie  widać z daleka.

 

2016-05-21

PRZEŁAMYWANIE STEREOTYPÓW – WARSZTATY DLA UCZNIÓW

PRZEŁAMYWANIE STEREOTYPÓW – WARSZTATY DLA UCZNIÓW

W ramach obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną,  świętowanych w Mielcu 18 maja, zostały zorganizowane warsztaty.  Miały one miejsce w budynku Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Mielcu.

2016-05-20

WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM KONKURSU

WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM KONKURSU

Na placu Armii Krajowej w Mielcu uroczyście wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego pod hasłem „Gdyby każdy był taki sam nikt nikomu nie byłby potrzebny”. Konkurs zorganizowany był przez Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne „ Jeżyk” w ramach obchodów Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

2016-04-04

KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY

 

Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne „ Jeżyk” w Mielcu

zaprasza dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu miasta Mielca

 do udziału

w   konkursie plastycznym pod hasłem

„Gdyby każdy był taki sam

nikt nikomu nie byłby potrzebny”

2016-03-21

POWITANIE WIOSNY

POWITANIE WIOSNY

Witaj wiiosno !

2016-02-24

DZIEŃ KOTA

DZIEŃ KOTA

DZIEŃ KOTA W PRZEDSZKOLU

2016-01-28

BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU!

2016-01-25

KULIG

KULIG

KULIG!

2016-01-21

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

2015-12-09

KULKOLAND

KULKOLAND

2015-12-08

GÓRA GROSZA

GÓRA GROSZA

2016-05-18

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

W dniu 18 maja 2016 r. obchodziliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowany przez  Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z  Upośledzeniem Umysłowym Koło w Mielcu.

2015-11-30

SZKOLENIE MAKATON

MAKATON
 

2015-11-13

DZIEŃ JEŻA W PRZEDSZKOLU

13 listopada bieżącego roku w Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym świętowaliśmy Dzień Jeża. Z postacią tą jesteśmy związani nie tylko nazwą. Motyw jeżyka często przewija się podczas zajęć w młodszych grupach, pacynka jeża Julka często opowiada dzieciom o sprawach ważnych. W tym uroczystym dniu dzieci obejrzały mini teatrzyk kukiełkowy o jeżu Hieronimie, który nie chciał jeść smakołyków przygotowanych przez swoją mamę. Następnie formowały jeże z masy solnej i wyklejały w grupach duże sylwety jeży: bibułą, papierem kolorowym i liśćmi. 16 listopada rozstrzygnęliśmy również konkurs plastyczny pod hasłem „Mój jeżyku odwiedź nas, do przedszkola śpiesz”. Jury nagrodziło pięć prac z pięciu placówek. Autorom wszystkich prac serdecznie gratulujemy.

2015-10-30

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

29.10.2015 roku w Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym „Jeżyk” odbyła się uroczystość Pasowania Na Przedszkolaka. Pasowanie ołówkiem przez panią Dyrektor poprzedziła specjalnie przygotowana na tę okazję część artystyczna. Rodzice mieli okazję zobaczyć czego nowego nauczyły się przedszkolaki w ostatnim czasie. Dzieci wraz z nauczycielami przygotowały interpretację kilku piosenek tj. Dżungla, Mały jeżyk, Pieski małe dwa, Pingwinek, Samba. Grupa „Motylków” i „Pszczółek” grała na instrumentach, a grupy „Biedronek”, „Żabek 1”, „Żabek 2” tańczyły. Przedstawienie zostało pozytywnie odebrane przez dumnych widzów, a mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po oficjalnym przyjęciu do grona przedszkolnej braci „prawdziwe” już przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i kolorowanki.

2015-10-08

UWAGA KONKURS!

 

Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne „ Jeżyk” w Mielcu

zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym do udziału

w  drugiej edycji konkursu plastycznego pod hasłem

„Mój jeżyku, odwiedź nas, do przedszkola spiesz… ”

 

 

2015-09-24

ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

24 września, drugiego dnia astronomicznej jesieni w Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym „Jeżyk” świętowaliśmy Dzień Ziemniaka. Choć przedpołudniowa pogoda nas nie rozpieszczała, bo słońce się schowało, przedszkolaki dzielnie poszły na spacer, podczas którego za pomocą łopatek musiały wykopać ziemniaki z piaskownicy. Kolejną atrakcją było zbieranie ziemniaków do wiaderek, a także rzucanie ziemniakami do celu. Po powrocie do przedszkolnych sal z najdrobniejszych ziemniaków i plasteliny powstały piękne ziemniaczane cudaki. Uwieńczeniem całego dnia była degustacja pieczonych ziemniaków z odrobiną masła.

2015-09-23

WYCIECZKA DO PARKU LEŚNEGO

WYCIECZKA  DO PARKU LEŚNEGO

W dniu 23 września wszystkie grupy z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Jeżyk” wraz z opiekunami korzystając z pięknego wrześniowego słońca  wybrały się na wycieczkę do Parku Leśnego „Górka Cyranowska” Po miłym spacerze parkowymi alejkami dzieci znalazły się wśród największych atrakcji rekreacyjnych Mielca, mowa tu oczywiście o ślizgach. Przedszkolaki, a właściwie wszyscy uczestnicy wyprawy bawili się wspaniale. Każdy zjazd wywoływał mnóstwo pozytywnych emocji, co doskonale obrazowały roześmiane buzie. W parku dzieci straciły mnóstwo energii, zmęczone ale równocześnie szczęśliwe wróciły do przedszkola na obiad. Wyjazd został zorganizowany z okazji Dnia Przedszkolaka.

1 2 3

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Mielcu
Ul. Wojsławska 278, 39-300 Mielec, tel/fax: 17 583 74 17; 17 586 35 22; 17 583 97 16
NIP: 817-18-84-895, Regon: 180694388, KRS: 0000232950
PKO BP SA Oddział w Mielcu 23 1020 4913 0000 9102 0052 9420