Zielona Szkoła 2018

Zielona Szkoła 2018
2018-06-29

 

W dniach od 17 do 23 czerwca 2018 roku grupa  wychowanków OREW wraz z rodzicami i opiekunami uczestniczyła w kolejnej Zielonej Szkole  w przepięknych Bieszczadach - Polańczyku.

Zapraszam do przeczytania krótkiego reportażu.

Niedziela

17 czerwca o godz. 11.00 wyjechaliśmy na kolejną Zieloną Szkołę w malownicze Bieszczady. W Polańczyku byliśmy na godzinę 15.00. Po zameldowaniu w hotelu, zjedliśmy obiad i po krótkim odpoczynku zwiedzaliśmy najbliższą okolicę. Wieczorem wybraliśmy się na spacer z Marysią, Natalią, Wiktorią, Kasią, Kamilą, Emilem, Dawidem i Kacprem.

Poniedziałek

W tym dniu pojechaliśmy na pływalnie do Leska. Tam prowadzone były zajęcia metodą Hallvick i był też czas na relaks i zabawę. Po południu zwiedzaliśmy Pijalnię Wód w Iwoniczu Zdroju, gdzie oprowadzał nas przewodnik Pan Stanisław. Mieliśmy okazję kosztować wód uzdrowiskowych. Wieczorem odbył się spacer z wychowankami: Ewą, Marcinem, Kacprem, Sławkiem i Patrykiem.

Wtorek

Ten dzień rozpoczęliśmy wyjazdem do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach lepienia z gliny, jak również mieliśmy możliwość zwiedzania całego obiektu. Popołudnie pełne było wrażeń sportowych. Sami przygotowaliśmy sobie atrybuty prawdziwego kibica. Zwieńczeniem dnia było wspólne kibicowanie drużynie biało - czerwonych w amfiteatrze w Polańczyku.

Środa

Kolejny dzień Zielonej Szkoły rozpoczęliśmy wyjazdem nad Jezioro Solińskie. Opiekunowie wraz z dziećmi spacerowali po zaporze kosztując pyszne lody. Rodzice mieli okazję w tym czasie posłuchać historię budowy zapory Solińskiej opowiadanej przez przewodnika. Późnym wieczorem odbyły się zajęcia z podopiecznymi na których tworzyliśmy pamiątkowe kartki, które zostały wysłane do najbliższych. Zwieńczeniem dnia była zabawa z użyciem chusty animacyjnej przy muzyce Klanzy.

Czwartek

W czwartkowy poranek wybraliśmy się na beztroskie plażowanie. Rodzice korzystali z atrakcji Jeziora Solińskiego pływając na rowerach wodnych i kajakach. Po południu wychowankowie i opiekunowie zajadali się pysznymi deserami lodowymi w Cukierni Słodki Domek w Lesku. Rodzice w tym czasie byli w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior w Uhercach Mineralnych. Po kolacji odbył wieczorny spacer wychowanków.

Piątek i sobota

Piątek rozpoczęliśmy wyjściem na basen w hotelu, w którym byliśmy zameldowani. Był to czas relaksu i zabawy dla wychowanków. Po południu rodzice wybrali się na rejs żaglówkami po Jeziorze Solińskim, natomiast podopieczni wraz z opiekunami tworzyli prezenty dla tatusiów z okazji Dnia Taty. Wieczorem odbył się pożegnalny grill gdzie oficjalnie zakończyliśmy wyjazd na Zieloną Szkołę. Wychowankowie dostali pamiątkowe dyplomy i prezenty. Nie zabrakło również podziękowań dla rodziców, pracowników OREW i personelu hotelu Skalny Spa.
Sobotni, ostatni poranek na Zielonej Szkole rozpoczęliśmy śniadaniem, przy którym odśpiewalismy sto lat dla Kamili z okazji urodzin. Po spakowaniu się wyruszyliśmy w drogę do domu żegnając malownicze Bieszczady. Na miejscu czekała na nas stęskniona rodzina.

Do zobaczenia za rok!!!!

                                            

                                                                                                                                                       tekst: PŚ, SK                                                                 

 

Galeria zdjęć:

Zobacz także:

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Mielcu
Ul. Wojsławska 278, 39-300 Mielec, tel/fax: 17 583 74 17; 17 586 35 22; 17 583 97 16
NIP: 817-18-84-895, Regon: 180694388, KRS: 0000232950
PKO BP SA Oddział w Mielcu 23 1020 4913 0000 9102 0052 9420