Aktualności ŚDS

2017-02-14

Walentynki w rytmie disco!

Walentynki w rytmie disco!

We wtorek 14 lutego uczestnicy  Środowiskowego Domu Samopomocy ,,Nasz drugi dom” świętowali Walentynki. Z okazji święta zakochanych zorganizowano zabawę, której motywem przewodnim były lata 70-te. Podopieczni bawili się w rytmie największych przebojów disco. Świetną zabawę wzbogaciły liczne zabawy i konkursy, podczas których każdy z podopiecznych znalazł coś dla siebie. Uwieńczeniem dnia zakochanych był słodki poczęstunek.    

2017-02-08

O higienę dbamy- o zdrowych zębach pamiętamy

O higienę dbamy- o zdrowych zębach pamiętamy

Dnia 8 lutego w Środowiskowym Domu Samopomocy odbyło się spotkanie na którym poruszono  temat higieny  jamy ustnej . Spotkanie zaplanowano  by dotrzeć do świadomości uczestników z informacją na temat znaczenia codziennego i systematycznego szczotkowania zębów. Pracownicy wyjaśnili, że zły stan jamy ustnej ma niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka. 

2017-01-27

Smażenie faworków

Smażenie faworków

Zabawa w naszym domu wspaniała zabawa

Niech trwa jak  najdłużej udany KARNAWAŁ 

 

Konkurują z pączkami o popularność. Są złote, bardzo kruchutkie, choć czasochłonne. Nie smażymy ich często, zazwyczaj o tej porze roku i tylko wtedy. 27 stycznia 2017r.  w pracowni kulinarnej powstały faworki. Uczestniczki włożyły sporo pracy  w ten smaczny, tradycyjny w okresie karnawału wypiek. Efekt oceńcie sami i zaglądnijcie do naszej galerii zdjęć.

 

2017-01-26

„Skarpety i papiloty”

„Skarpety i papiloty”

26 stycznia  bieżącego roku podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Nasz drugi Dom”, mieli okazję podziwiać artystów teatru Maska z Rzeszowa w przedstawieniu „ Skarpety i papiloty”, czyli o tym, co zaszło w rodzinie lisów.

Teatr "Maska" z Rzeszowie jest jedynym profesjonalnym teatrem lalek na Podkarpaciu, który został utworzony na bazie Teatru Lalki i Aktora "Kacperek", placówki o wieloletniej tradycji.

2017-01-23

Wsparcie Schroniska Brata Alberta

Wsparcie Schroniska Brata Alberta

Z inicjatywy pracowników i uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, zorganizowana została zbiórka darów na rzecz bezdomnych mężczyzn – mieszkańców domu Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, kolo Mieleckie.

Zebrano dużą ilość odzieży, produktów spożywczych i środków czystości. Wszystko pięknie poskładano i posegregowano. W dniu 23.01.2017 r. przedstawiciele Społeczności ŚDS wspólnie przekazali zgromadzone rzeczy do schroniska dla bezdomnych.  

2017-01-17

Kulig w KoloRado

Kulig w KoloRado

10 stycznia udaliśmy się na Kulig do Kolorado w Woli Chorzelowskiej. Wyjazd był dla nas niesamowitą frajdą. Jazda saniami przez ośnieżone lasy, biesiada ze swojskim jadłem przy palenisku, wspólne tańce i śpiewy sprawiły że mroźna pogoda nie była nam straszna. Kulig jest doskonałym pomysłem na aktywny wypoczynek w okresie zimowym. 

2016-12-21

Spotkanie wigilijne

Spotkanie wigilijne

Tradycyjnie na zakończenie roku w naszej placówce odbyło się spotkanie wigilijne po przybyciu zaproszonych gości, odmówiliśmy wszyscy modlitwę, podzieliliśmy się opłatkiem.

2016-12-19

A nadzieja znów wstąpi w nas

A nadzieja znów wstąpi w nas

 „A nadzieja znów wstąpi w nas” 

2016-12-05

MATP Mielec

MATP Mielec

VI Podkarpacki Dzień Treningowy

Programu Treningu Aktywności Motorycznej

 

 

 

2016-11-02

Święto 1 listopada

Święto 1 listopada

Święto 1 listopada, to dzień pamięci o zmarłych. Odwiedzamy groby naszych bliskich, znajomych, czy czasem zupełnie obcych osób. W zadumie pochylamy się nad grobami z modlitwą za ich dusze. 

2016-11-01

Piękny gest pana Starosty dla ŚDS

Piękny gest pana Starosty dla ŚDS

Środowiskowy Dom Samopomocy „Nasz Drugi Dom” otrzymał od Starosty  Powiatu Mieleckiego darowiznę w postaci samochodu marki Opel Astra. Symboliczne przekazanie kluczy do auta odbyło się na parkingu przy siedzibie Starostwa Powiatowego w Mielcu. Gospodarz powiatu osobiście przekazał je do rąk dyrektor placówki pani Teresie Pietruszka.

2016-10-27

Dzień dyni

Dzień dyni

27 października2016 r. społeczność ŚDS obchodziła „Dzień Dyni”. Uczestnicy tradycyjnie oprócz zabawy tanecznej mieli możliwość skorzystania z wielu różnych atrakcji jak: malowanie twarzy, poczęstunek, czy gry integracyjne. Niektórzy uczestnicy specjalnie na tą okazję przygotowali ciekawe i atrakcyjne przebrania.

2016-10-26

Z wizytą w schronisku

Z wizytą w schronisku

24 października uczestnicy ŚDS „Nasz drugi dom” wybrali się z wizytą do mieleckiego schroniska dla zwierząt. Wspólnie z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Jeżyk”  wzięli udział w akcji: „Pomóż zwierzakom przetrwać zimę”. Wspólnymi siłami przygotowano dary dla mieleckich „bezdomniaków”.

2016-10-13

Spotkanie z Kulturą

Spotkanie z Kulturą

Kultura jest bardzo ważnym elementem ludzkiego życia,  wywiera ona istotny wpływ na życie i rozwój społeczny każdego z nas.  Dzięki kulturze człowiek staje się istotą społeczną – uczy się jak żyć pośród większej grupy ludzi. 13 października  w ramach obchodu Dni Papieskich 2016, delegacja uczestników  ŚDS obejrzała ciekawy koncert, który odbył się w sali widowiskowej mieleckiego Domu Kultury.

2016-09-24

Grzybobranie

Grzybobranie

7 października 2016 roku, grupa uczestników ze Środowiskowego Domu Samopomocy pierwszy raz w tym sezonie, wybrała się do lasu na grzyby.

2016-09-23

V PODKARPACKI MITYNG KOLARSKI OLIMPIAD SPECJALNYCH

V PODKARPACKI MITYNG KOLARSKI OLIMPIAD SPECJALNYCH

Dnia 22.09.2016r. trzech podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy wzięło udział w V Podkarpackim Mityngu Kolarskim Olimpiad Specjalnych, który odbył się jak zwykle nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

2016-09-22

Nasz drugi dom

Nasz drugi dom

W środę, 21 września 2016 r. Środowiskowy Dom Samopomocy PSOUU Koło w Mielcu, obchodził siódmą rocznicę działalności  oraz uroczystość nadania imienia placówce – „Nasz drugi dom”. Wszyscy przemawiających bardzo ciepło wyrażali się o pracy placówki, Dyrektora i zespołu pracowników domu. Gratulowali osiągnięć oraz dziękowali za uzyskane rezultaty. Oprócz listów gratulacyjnych złożyli na ręce Dyrektora ŚDS upominki, kosze z owocami oraz słodyczami. 

2016-07-27

REZERWAT PRZYRODY BUCZYNA W CYRANCE NA PŁASKOWYŻU KOLBUSZOWSKIM

REZERWAT PRZYRODY BUCZYNA                      W CYRANCE NA PŁASKOWYŻU KOLBUSZOWSKIM

Rezerwat Przyrody Buczyna w Cyrance był celem wyjazdu uczestników ŚDS w dniu 27 lipca 2016r. Słoneczna pogoda, ciepły podmuch wiatru, kosz piknikowy wypełniony smakołykami, dużo zieleni, spacer w cieniu drzew- to tylko niektóre walory naszej wyprawy. 

2016-07-26

Jedziemy na zakupy……

Jedziemy na zakupy……

26 lipca 2016 roku grupa uczestników ŚDS pod opieką p. Basi i p. Natalii w ramach treningu umiejętności społecznych udała się na zakupy. Uczestnicy mieli możliwość wyboru gier, układanek, puzzli, quizów, które wspomagają rozwój zainteresowań, wzbogacają wiedzę, zasób słownictwa, stymulują pamięć, spostrzegawczość, myślenie.

2016-07-06

Na jagody

Na jagody

Korzystając z sezonu jagodowego - 5 lipca 2016 roku grupa chętnych osób ze Środowiskowego Domu Samopomocy wybrała się na pieszą wyprawę do lasu. Podczas wędrówki mieli oni kolejną okazję do podziwiania piękna najbliższej okolicy. Droga do lasu była długa, a dzień pogodny i bardzo słoneczny.

2016-06-23

Piknik Rodzinny 2016

Piknik Rodzinny 2016

W dniu 22.06.2016r. na terenach zielonych  Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym  Koło w Mielcu odbył się Piknik Rodzinny. Impreza ta należy do corocznie obchodzonych przez placówki PSOUU na rzecz podopiecznych placówek stowarzyszenia i ich rodzin.  W tym roku organizatorem był Środowiskowy Dom Samopomocy. Piknik  pt. tytułem „Przyjedź mamo  na przysięgę”  i zorganizowany został w stylu militarno – wojskowym.  

2016-06-17

XVIII Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego

XVIII Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy   Województwa Podkarpackiego

16 czerwca 2016r. w Stalowej Woli odbyła się XVIII Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. Spartakiada rozpoczęła się od przemarszu po płycie stadionu wszystkich drużyn biorących udział w tym wydarzeniu, w kolejności dokonanych zgłoszeń. Uczestnicy Spartakiady złożyli uroczystą przysięgę, deklarując  respektowanie zasad obowiązujących w sporcie, przestrzeganie zasad szlachetnej rywalizacji  i postępowanie z duchem fair play.

2016-06-09

XII Podkarpacki Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

XII Podkarpacki Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

W dniach 07. - 08. 06. 2016r., w obiektach sportowych Miejskiego Ośrodka  Sportowo- Rekreacyjnego „Victoria” w Stalowej Woli odbył się XII Podkarpacki Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych- Polska. W zawodach wzięło udział 120 zawodników. Środowiskowy Dom  reprezentowało trzech zawodników, którzy zdobyli łącznie 6 medali.

2016-05-24

Przebywanie w ogrodzie wpływa na odczuwanie szczęścia

Przebywanie w ogrodzie wpływa na odczuwanie szczęścia

Są dowody naukowe na to, że praca w ogrodzie uszczęśliwia. Otaczająca zieleń, kwiaty i natura pozytywnie stymulują wszystkie zmysły. Terapia pracą w ogrodzie - dla dorosłych ma duże znaczenie w poprawie ich stanu zdrowia. Poprzez dobroczynną rolę wysiłku fizycznego i ruchu, pomaga zachować równowagę psychiczną, zmniejsza stres i polepsza koncentracje.

24 maja podopieczni ŚDS rozpoczęli coroczne prace w ogrodzie.

2016-05-20

Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

20 maja uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy odbyli jednodniową turystyczno – edukacyjną wycieczce do Krakowa. Już o godz. 6.00 rano ciekawa nowych wrażeń grupa uczestników wraz z opiekunami wyruszyła autokarem w podróż. Pierwszym miejscem, które zwiedzali było „Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" 

2016-05-12

VIII Podkarpacki Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych

VIII Podkarpacki Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych

Dnia 11.05.2016r. na terenie Nadleśnictwa Rozwadów w miejscowości Grębów odbył się VIII Podkarpacki Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych- Polska. Stanowił eliminacje do zawodów ogólnopolskich, które odbędą się w Kwidzynie. Środowiskowy Dom reprezentowało troje zawodników.  W swoich kategoriach wiekowych w biegu na 800 m uplasowali się na miejscach:

Małgorzata Ch. – 5 miejsce, Marta D.- 4 miejsce, Janusz M.- 3 miejsce.

2016-04-22

Wycieczka do Baranowa Sandomierskiego

Wycieczka do Baranowa Sandomierskiego

22 kwietnia b. r. odbył się wyjazd do Baranowa Sandomierskiego do zamku. Uczestnicy z zainteresowaniem wsłuchiwali się w historię tego zabytkowego obiektu, przekazywaną przez przewodnika.

2016-04-21

Słów kilka o treningach…

Słów kilka o treningach…

Strategia działań prowadzonych w naszej placówce, opiera się na wspieraniu uczestników w trudnym dla nich okresie, powrotu do aktywnego życia w społeczeństwie. Między innymi w tym celu opracowujemy treningi umiejętności społecznych, przeznaczone dla osób wykazujących obniżony poziom funkcjonowania społecznego.

2016-04-14

Z odpowiedzią podopiecznych ŚDS na zaproszenie obchodów XX-lecia ŚDS przy ul. Biernackiego

Z odpowiedzią podopiecznych ŚDS na zaproszenie obchodów XX-lecia ŚDS przy ul. Biernackiego

Delegacja Zespołu wspierająco- aktywizującego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mielcu przy ul.Wojsławskiej, została zaproszona na uroczystość  obchodów 20- lecia działalności Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Biernackiego, w dniu  14 kwietnia b.r.

2016-04-13

Walka o miano mistrza gry w warcaby w ŚDS

Walka o miano mistrza gry w warcaby w ŚDS

13.04.2016r. w Środowiskowym Domu Samopomocy odbył się coroczny Turniej Warcabowy. W tym roku uczestnicy już piąty raz  podjęli walkę o miano tegorocznego mistrza gry w warcaby. Lista osób chętnych zapełniła się szybko, a wpisani uczestnicy podjęli intensywny trening przygotowujący.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Mielcu
Ul. Wojsławska 278, 39-300 Mielec, tel/fax: 17 583 74 17; 17 586 35 22; 17 583 97 16
NIP: 817-18-84-895, Regon: 180694388, KRS: 0000232950
PKO BP SA Oddział w Mielcu 23 1020 4913 0000 9102 0052 9420