Aktualności ŚDS

2015-03-09

Dzień Kobiet i Mężczyzn

Dzień Kobiet i Mężczyzn

„Dzień Kobiet i Mężczyzn” – wydarzenie pod takim tytułem odbyło się w Środowiskowym Domu w dniu 5 marca. Podopieczni zostali podzieleni na dwa zespoły – zespół kobiet oraz zespół mężczyzn. Obie grupy konkurowały ze sobą w bardzo atrakcyjnych grach. Wszyscy uczestnicy wykazywali duże zaangażowanie. Świetnie się bawili podczas konkurencji np.: kalambur, balonowych twarzy, czy tworzeniu opisu idealnej kobiety i mężczyzny.

2015-03-05

TEATR "MASKA"

TEATR

W dniu 03 marca uczestnicy Środowiskowego Domu  Samopomocy  pojechali  do Rzeszowa.

Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Dzikie Łabędzie ” wystawianego w Teatrze Maska.

2015-02-27

Spotkanie z historią

Spotkanie z historią

27 lutego 2015r. odwiedził nas niespodziewanie gość w niecodziennym przebraniu- żołnierskim mundurze- Pan Jakub M. Wywołało  to wśród uczestników poruszenie i zainteresowanie

2015-02-19

Walentynki w ŚDS

Walentynki w ŚDS

Siedemnastego lutego br. w Środowiskowym Domu Samopomocy – w pracowni artystycznej – uczestnicy obchodzili WALENTYNKI. Zwyczajowo, jest to światowy dzień  okazywania miłości i sympatii, którzy są bliscy naszemu sercu.

2015-02-16

Tłusty czwartek w ŚDS

Tłusty czwartek w ŚDS

Historia tłustego czwartku sięga czasów starożytnych, kiedy to jak w Rzymie bawiono się hucznie, by pożegnać zimę i powitać nadchodzącą wiosnę.  Zajadano się wtedy tłustymi mięsami oraz pączkami, które były robione z ciasta chlebowego i nadziewane słoniną.

Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce dopiero w XVI wieku.

2015-02-09

Niech żyje bal…

Niech żyje bal…

„Niech żyje bal, bo to życie to bal jest nad bale.” Tak brzmią słowa piosenki znanej artystki Maryli Rodowicz. Właśnie taki bal, odbył się 5 lutego b.r. w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul . Wojsławskiej. 

2014-12-23

Jasełka 2014

Jasełka 2014

22 grudnia 2014 roku mieliśmy okazję obejrzeć  niezwykłe przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez dzieci  i pracowników OREW Filia w Woli Pławskiej.  Piękne przebrania i pomysł na montaż słowno – muzyczny zrobiły na naszych uczestnikach ogromne wrażenie. Wszyscy oglądali występ z zaciekawieniem i zainteresowaniem czym jeszcze zaskoczą aktorzy.

2014-12-12

Wystawa prac plastycznych Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Biernackiego

Wystawa prac plastycznych Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Biernackiego

Organizatorem wystawy prac plastycznych pod hasłem „Wspierajmy się”, w której mieliśmy okazję uczestniczyć  10 grudnia 2014 roku, byli nasi koledzy ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Biernackiego w Mielcu. Wystawa przygotowana została w Centrum Wystawienniczym SCK w Mielcu. 

2014-12-09

Spotkanie z Mikołajem w ŚDS

Spotkanie z Mikołajem w ŚDS

Każdego roku, w grudniu,  w okresie przedświątecznym przychodzi do nas z wizytą św. Mikołaj. Tak też było 5 grudnia 2014 roku. Podczas zajęć, kiedy wszyscy realizowaliśmy nasze zadania na korytarzu rozległ się okrzyk kogoś nieznajomego. Wszyscy zaciekawieni wyglądali przez drzwi pracowni kto to taki. Okazało się, że to miły gość – św. Mikołaj w asyście swoich małych pomocników.

2014-12-07

MUZEUM DOBRANOCEK w Rzeszowie !

MUZEUM DOBRANOCEK w Rzeszowie !

Dnia 05.12.2014r. grupa uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy wybrała się do Muzeum Dobranocek w Rzeszowie wraz z kadrą terapeutyczną. 

2014-11-28

Zabawa andrzejkows w ŚDS

Zabawa andrzejkows w ŚDS

Andrzejki są idealnym pretekstem do spędzenia niezapomnianych, magicznych chwil w gronie znajomych. Na ogół traktowane są jako zabawa, ale niektórzy twierdzą, że andrzejkowe wróżby czasem się sprawdzają. Aby się przekonać jak to naprawdę jest z tymi wróżbami, 27 listopada 2014 roku zorganizowaliśmy zabawę andrzejkową. 

2014-10-31

Jedziemy do Łańcuta !

Jedziemy do Łańcuta !

Dzień 30.10.2014r. był dla uczestników ŚDS dniem wycieczkowym. Zwiedzanie zamku w Łańcucie z Powozownią, Oranżerią oraz Storczykarnią stało się celem jesiennej podróży. Pogoda sprzyjała. Podczas przejazdu, wszyscy w dobrych nastrojach podziwiali panoramę, przesuwającą się za oknami autokaru. 

2014-10-30

Wystawa prac artystycznych Warsztatów Terapii Zajęciowej

Wystawa prac artystycznych Warsztatów Terapii Zajęciowej

Nasi uczestnicy bardzo lubią spotkania „twarzą w twarz” z kulturą. 30 października 2014 roku wybraliśmy się do Centrum Wystawienniczego SCK w Mielcu na wystawę prac artystycznych wykonanych w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Wystawa została przygotowana z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia placówki.

2014-10-26

V PODKARPACKI DZIEŃ TRENINGU PROGRAMU AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH

V PODKARPACKI DZIEŃ TRENINGU PROGRAMU AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH

Dnia 23.10.14r. podopieczni ŚDS wzięli udział w V Podkarpackim Dniu Treningu Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych   w Lubaczowie, których organizatorem był Zespół Placówek im. Jana Pawła II.

W V edycji wydarzenia uczestniczyło prawie 70-ciu zawodników z województwa podkarpackiego. Program Aktywności Motorycznej to działanie skierowane do osób z niepełnosprawnością intelektualną, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w oficjalnych dyscyplinach sportu Olimpiad Specjalnych.

2014-09-29

ŚDS dziękuje za wspólne 5 lat !!!

ŚDS dziękuje za wspólne 5 lat !!!

We wrześniu bieżącego roku Środowiskowy Dom Samopomocy świętował pięciolecie powstania i działalności. Pierwszy, okrągły, jednocyfrowy jubileusz odbył się w scenerii jesieni, przy obecności wielu zaproszonych gości oraz akompaniamencie skrzypiec i gitary. Uroczystość rozpoczęła i poprowadziła dyrektor ŚDS w asyście uczestnika –pana Marka.

2014-09-28

Wystawa prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w PCPR

Wystawa prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w PCPR

Pracownicy ŚDS przygotowali partię prac wykonanych przez lub przy współudziale uczestników przeznaczonych na prezentację budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu. Rękodzieła wraz z krótką informacją o ŚDS (z podaniem KRS) zapełniły lewą boczną ścianę hallu jako stałą wstawę. Kolejna ściana – na wprost wejścia głównego do budynku – stała się tłem dla logo PCPR oraz napisu cytatu: „Zrodziliśmy się dla pomocy wzajemnej”.(A.Aurelisz)

2014-09-27

III Podkarpacki Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych w Tarnobrzegu

III Podkarpacki Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych w Tarnobrzegu

Dnia 25 września podopieczni ŚDS wzięli udział w III Podkarpackim Mityngu Kolarskim Olimpiad Specjalnych rozgrywanym w Tarnobrzegu. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Specjalnych i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkól Specjalnych w Tarnobrzegu. 

2014-08-28

X Ogólnopolskie Letnie Ogrzyska Olimpiad Specjalnych w BYDGOSZCZY

X Ogólnopolskie Letnie Ogrzyska Olimpiad Specjalnych w BYDGOSZCZY

Podopieczna Środowiskowego Domu samopomocy. Anna Z.  została zakwalifikowana do wzięcia udziału w X Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych.

Było to dla niej jak i dla PSOUU Koło w Mielcu wielkie wyróżnienie.

W X Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych udział wzięło 1000 sportowców,  z 18 Oddziałów Regionalnych Olimpiad Specjalnych, 340 trenerów i opiekunów, 500 wolontariuszy oraz 130 sędziów. Z obszaru Podkarpacia w Igrzyskach uczestniczyło 57 zawodników. P. Anna Z. reprezentowała ŚDS oraz całe Podkarpacie w dwóch dyscyplinach- bieg na 100m i bieg w sztafecie 4x100m. 

2014-06-27

XVI Spartakiada Sportowa

XVI Spartakiada Sportowa

W dniu 26 czerwca 2014r odbyła się XVI Spartakiada Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. W tym roku gospodarzem spartakiady był Środowiskowy Dom Samopomocy w Rudniku nad Sanem prowadzony przez Caritas Diecezji Sandomierskiej. Spartakiada rozpoczęła się uroczystym przemarszem z placu Caritas na stadion sportowy (obiekty Mosir). 

2014-06-14

„PIRACI Z KARAIBÓW NA WYSPIE SKARBÓW”

„PIRACI Z KARAIBÓW NA WYSPIE SKARBÓW”

Pod takim tytułem 11 czerwca odbył się, na terenach zielonych wokół siedziby PSOUU, już IV Festyn Rodzinny. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni podopieczni OREW, uczestnicy ŚDS oraz przedszkolaki z przedszkola „Jeżyk” wraz z rodzinami. Wszyscy mieli okazję wcielić się w rolę piratów i jak się okazało było ich całkiem niemało. Oczywiście na festyn zaproszeni zostali również prawdziwi piraci (wśród nich kapitan Barbossa i kapitan Sparrow). 

2014-05-28

III Turniej Warcabowy w ŚDS

III Turniej Warcabowy w ŚDS

Dnia 26.05.2014r. odbył się w ŚDS III Turniej Warcabowy. Z każdej pracowni zgłosiło się po kilku chętnych. Plakat informujący o terminie rozgrywek pozwolił uczestnikom na wcześniejsze treningi. 

2014-05-18

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

PSOUU KOŁO w Mielcu w dniu 16.05.2014r. zorganizowało obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Celem imprezy była integracja społeczna osób z upośledzeniem umysłowym i ich rodzin, oraz uwrażliwienie środowiska na ich obecność. Dzień godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną był po raz pierwszy organizowany w Mielcu.

2014-04-20

WESOŁEGO ALLELUJA !!!

WESOŁEGO ALLELUJA !!!

Dzień 16.04.2014r. był dla uczestników ŚDS dniem świątecznym. Śniadanie wielkanocne spożyli w towarzystwie gości zaproszonych – członków Zarządu PSOUU KOŁO w Mielcu, dyrektorów placówek PSOUU oraz księży. Ksiądz proboszcz poświęcił przygotowany koszyk z pokarmami, poprowadził wraz z księdzem katechetą OREW wspólną modlitwę.

2014-04-06

III Podkarpacki Memoriał Sportowy im. Bł. Jana Pawła II – osób niepełnosprawnych

III Podkarpacki Memoriał Sportowy im. Bł. Jana Pawła II – osób niepełnosprawnych

2 kwietnia, czyli dokładnie w 9 rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II, odbył się „III Podkarpacki Memoriał Sportowy im. Bł. Jana Pawła II – osób niepełnosprawnych”. Tegoroczna edycja imprezy odbyła się, jak co roku w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli.

2014-03-23

WIOSNA

WIOSNA

Z okazji dnia wiosny w ŚDS 21.03.2014r. został zorganizowany pokaz pt: „Gdybym mógł/a pracować kim bym/a? Uczestnicy wzorując się na najczęściej wybieranych zawodach przez ludzi dorosłych zaprezentowali się w strojach charakterystycznych dla poszczególnych zawodów.

2014-03-15

III Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

III Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

Dnia 12.03.14r. uczestnicy ŚDS wzięli udział w III Podkarpackim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych. Organizatorem imprezy była kręgielnia „Planeta” w Dębicy. W zawodach brali udział reprezentanci z całego Podkarpacia. Trud włożony w treningi sportowe zaowocował sukcesem. Nasi sportowcy spisali się na medal. 

2014-03-14

Dzień Kobiet i Mężczyzn

Dzień Kobiet i Mężczyzn

Pokazem mody damsko- męskiej w czterech różnych odsłonach, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy uczcili obchodzony tradycyjnie Dzień Kobiet i Mężczyzn. Pomysł imprezy która odbyła się 11 marca 2014 roku, zrodził się zupełnie spontanicznie, ale efektem była niezwykła prezentacja uczestników poszczególnych pracowni w rozmaitych strojach, ubiorach.

2014-03-08

"Taniec Pojednania " w DPS

4 marca 2014r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w odpowiedzi na zaproszenie, wystąpili gościnnie w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wyszyńskiego z inscenizacją w stylu średniowiecznym pt. „Taniec pojednania”.  

2014-03-07

50 lat Pana Dariusza T.

50 lat Pana Dariusza T.

W naszym domu w sposób szczególny obchodzimy okrągłe jubileusze. 4 marca 2014 roku do grona szanownych jubilatów dołączył Pan Dariusz. Świętowanie przebiegało w miłej atmosferze całej naszej społeczności. 

2014-02-17

Walentynki w ŚDS

Walentynki w ŚDS

„Kochać kogoś, to przede wszystkim pozwalać mu na to, żeby był, jaki jest”. Tak pisał kiedyś William Wharton. Obchody święta zakochanych to jedna z tradycji naszego domu. 14 lutego 2014r po raz kolejny zorganizowano imprezę, która miała na celu pomóc uczestnikom zrozumieć sens ludzkiej sfery emocjonalnej. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Mielcu
Ul. Wojsławska 278, 39-300 Mielec, tel/fax: 17 583 74 17; 17 586 35 22; 17 583 97 16
NIP: 817-18-84-895, Regon: 180694388, KRS: 0000232950
PKO BP SA Oddział w Mielcu 23 1020 4913 0000 9102 0052 9420